Politikas jaunumi

Zemkopības ministrijā pārrunā Latvijas un Moldovas sabiedrisko organizāciju līdzdalību politikas veidošanas procesos

Aija Zariņa, AgroPols
26.05.2011

26. maijā Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš tikās ar Moldovas Parlamenta, valdības un dažādu nozaru sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu abu valstu pieredzi sociālo partneru iesaistīšanā, veidojot nozaru politikas, informēja ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Solveiga Lazovska.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>

Uzsākot sarunu, Moldāvijas delegācijas pārstāvis Sergejs Neikovcens, kurš ir Moldovas pilsoņu organizācijas „Contact” Centra direktors, norādīja, ka Moldova un Latvija ir divpusējās sadarbības partnervalstis jau no 2005. gada, un viņš tolaik, pieredzes apmaiņas nolūkos viesojoties Latvijā, apmeklējis arī Zemkopības ministriju, vēloties uzzināt vairāk par valsts pārvaldes sadarbību ar nevalstisko sektoru tieši lauksaimniecībā. „Mums būtu svarīgi saprast, kā uzlabojusies un attīstījusies valsts un sabiedrības pārstāvju sadarbība dažādu nozaru politiku veidošanā laikā, kad Latvija integrējās Eiropas Savienībā. Tā kā Latvijas un Moldovas lauksaimniecībā ir daudz kopīga – salīdzinoši mazas saimniecības, nozares vēsturiskā attīstība, pārdzīvojot „kolhozu laikus” - mums šī pieredze varētu lieti noderēt,” teica S.Neikovcens.

<o:p> </o:p>

Savukārt ZM valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš akcentēja, ka Latvijai izveidojusies laba sadarbība ar Moldovu virknē jomu, tostarp lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, ko veicinājis arī nevalstiskais sektors. „Nozaru sabiedriskās organizācijas ir bijis un būs nozīmīgs partneris gan lēmumu pieņemšanā, gan normatīvu saskaņošanā,” norādīja A.Lapiņš.

<o:p> </o:p>

Tikšanās laikā plašāk tika pārrunāta Latvijas lauku saimniecību struktūra – platības, specializācija, lauksaimnieku konsultēšanas un informācijas izplatīšanas pieredze, dažādu atbalsta veidu iespējas, tostarp valsts atbalsts, Eiropas Savienības (ES) finansējuma veidi, kredītu iespējas. Moldovas delegācijas pārstāvjus īpaši interesēja ES lauksaimniecības produktu ražošanas kvotu sistēma un tās ietekme uz nozaru attīstību, kā piemērus analizējot cukura un piena nozares. Tāpat tika pārrunāta lauksaimniecības zemju pārdošanas, pirkšanas un nomāšanas kārtība abās valstīs.

<o:p> </o:p>

Moldovas Parlamenta, valdības un sabiedriskā sektora pārstāvji Latvijā ieradušies, lai iepazītos ar Latvijas publiskā sektora pieredzi un līdzdalību lēmumu pieņemšanas un likumdošanas procesos Eiropas Padomes finansēta projekta „Dialogs ar sabiedrību Latvijā un Moldovā” ietvaros.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana