Politikas jaunumi

Cīņā par taisnīgiem tiešajiem maksājumiem pievienojušies arī Baltijas valstu zinātnieki

Ilze Vabole, AgroPols
13.03.2012

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma pauž pateicību Baltijas valstu lauksaimniecības zinātnisko organizāciju un universitāšu zinātniekiem par atbalstu prasībā pēc taisnīgiem tiešajiem maksājumiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimniekiem Eiropas Savienības (ES) nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam, informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimniecības zinātnisko organizāciju un universitāšu zinātnieki parakstījuši un ES Lauksaimniecības un lauku attīstības komisāram Dačanam Čološam nosūtījuši kopīgu deklarāciju, kurā prasa pēc 2013. gada ieviest taisnīgus tiešos maksājumus visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem.

„Esmu gandarīta, ka cīņā par taisnīgiem tiešajiem maksājumiem zemkopības ministriem un lauksaimniekiem ir pievienojušies arī Baltijas valstu zinātnieki. Esmu gandarīta par Baltijas valstu ciešo sadarbību visos līmeņos un auditorijās cīņā par taisnīgiem tiešajiem maksājumiem. Tikai kopā cīnoties, Latvijai, Igaunijai un Lietuvai ir cerība panākt, ka Baltijas valstu lauksaimnieku pamatotās prasības par taisnīgu tiešo maksājumu sadali visu Eiropas Savienības dalībvalstu starpā tiks ievērotas un tiks novērsta mūsu lauksaimnieku interešu diskriminācija ,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Šā gada 20. janvārī Baltijas valstu zemkopības ministri un lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas Berlīnē parakstīja kopīgo deklarāciju „ Par godīgu Kopējo lauksaimniecības politiku visām Eiropas Savienības dalībvalstīm” , kurā teikts: „Trīs Baltijas valstis deklarācijā pieprasa, lai, sākot ar ES nākošā daudzgadu finansēšanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam pirmo dienu būtu nodrošināti taisnīgi un godīgi konkurences apstākļi visā ES tirgū. ”

Kā zināms, šobrīd Latvijas lauksaimnieki saņem viszemākos tiešos maksājumus ES. Latvijas prasība ir taisnīgi un objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais tiešo maksājumu līmenis ir vismaz 80 procentu apmērā (ap 214 eiro par hektāru) no ES vidējā, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, turklāt sākot jau ar 2014. gadu.

AgroPols

x

Paroles atgadināšana