Ziņas no biznesa

Latvijas piens Singapūrā

Uldis Graudiņš, Latvijas Avīze (LA)
03.06.2010

Laikraksts "Latvijas Avīze" raksta, ka a/s "Rīgas piena kombināts" (RPK) vienojies par izdevīgiem ilgtermiņa sadarbības nosacījumiem Āzijas valstīs.

Nākamo mēnešu laikā RPK ražoto piena produktu eksports uz Āzijas valstīm no 200 tonnām varētu palielināties vairākas reizes, vakar pēc tikšanās ar Latvijas uzņēmuma vadītājiem atzina Singapūras vairumtirdzniecības firmas "Austasia food PTE Ltd" līdzīpašnieks Lims Tengs Fū Patriks. Pēc tikšanās RPK viņš žurnālistiem slavēja šajā pārstrādes uzņēmumā ražotā piena "Lāse" augsto kvalitāti, izdevīgās cenas un uzņēmuma precizitāti piegāžu līgumu izpildē uz tālo Āzijas kontinenta valsti. Patlaban ik mēnesi Singapūrā pa jūru nonāk 200 tonnas tā saucamā UHT jeb augstā temperatūrā karsētā piena, ko Latvijā pazīstam ar nosaukumu "Lāse". Abu uzņēmumu sadarbība sākās pirms diviem gadiem.

"Vienojāmies par papildu piegādēm, tostarp arī par siera "Monterigo" un jogurta dzērienu pārdošanu šim uzņēmumam. Mēs nevaram apmierināt visu mūsu sadarbības partnera pieprasījumu, tomēr varam nodrošināt stabilu kvalitāti un servisu," norāda RPK pārdošanas un mārketinga direktors Jānis Ceičs.

L. T. F. Patriks precizēja, ka RPK produktus iecerēts pārdot arī Taivānā, Filipīnās, Honkongā un citās Āzijas kontinenta valstīs, kurās pavisam dzīvo 500 miljoni cilvēku. Izrādās, ka daudzās no tām pienu ražo no pulvera, tāpēc cilvēkus pārsteidz dabiskā piena garša. Par to viņi gatavi maksāt augstāku cenu. "Rīgas piena kombinātā redzam partneri, ar kuru var veidot izdevīgu sadarbību ilgā laika posmā," uzsver Singapūras uzņēmējs.

RPK valdes priekšsēdētāja Ināra Driksna teic, ka Āzijas valstu tirgū, kur darbojas "Austasia food PTE Ltd", Latvijā ražotais piens ir visdārgākais, tomēr pēc tā ir liels pieprasījums. Turklāt "Greenfields" pienu (ar šādu zīmolu to pārdod Āzijas valstīs) bauda arī pasažieri lidsabiedrības "Singapore Airlines" lidmašīnās.

RPK šā produkta pārdošanai veicis "Halal" sertifikāciju, kas ļauj produktu pārdot valstīs ar islāma ticību. Uz piena pakas, rūpīgi ieskatoties, var arī atrast norādi "Made in Latvia" ("Izgatavots Latvijā").

Patlaban eksports uz Singapūru veido aptuveni 20% no uzņēmumu kopējā eksporta daudzuma. Vai RPK pietiks piena jauno Āzijas pasūtījumu izpildei? I. Driksna: "Mums nepietiek piena. Aiciniet saimniekus ražot vairāk, visu nopirksim par labu cenu! Patlaban nav pazīmju par piena cenas kritumu tuvākajā nākotnē."

Pēc eksporta daudzuma palielināšanas RPK jārēķinās arī ar lielāku apgrozāmo līdzekļu daudzuma iesaldēšanu, jo pircējs maksu par produktu pārskaita vien pēc tā nonākšanas Singapūrā.

Vislielākie RPK produktu pircēji atrodas Krievijā un Azerbaidžānā. Uz šīm valstīm pārdod krējumu, jogurtus, biezpienu, sviestu, sieru un citus produktus. Patlaban eksports veido 25% no kopējā RPK ražoto produktu daudzuma.

Saglabājoties šā brīža tendencēm piena produktu tirgū, nākamajos mēnešos varētu aktualizēties jautājums par Latvijā ražotā svaigpiena eksportu uz Lietuvu. Ik dienu kaimiņvalstī pārdod 400 tonnas šā produkta.

Latvijas Avīze (LA)

x

Paroles atgadināšana