Jaunumi ekonomikā

“Laukiem būt!” dalībnieki aizvien pārliecinātāki par saviem projektiem

Ilze Rūtenberga-Bērziņa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)
15.10.2015

Šonedēļ noslēgusies konkursa “Laukiem būt!” reģionālā atlase. Kopumā savus darbus tajā aizstāvēja 39 jaunieši, bet tālākai virzībai nodoti 23 projekti. “Ir prieks par to, ka jaunieši kļuvuši daudz pārliecinātāki par savu projektu izdošanos, arī tad, ja naudu šajā konkursā neiegūs,” atzīst Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lauku attīstības nodaļas vadītāja Inita Krivašonoka.

Kopumā mācībās pirms konkursa piedalījās vairāk nekā 200 jauniešu, projektus dalībai konkursā iesniedza 50. Salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad jaunieši daudz vairāk iesnieguši visdažādākos kokapstrādes projektus. Pērn lielāka interese bijusi nodarboties ar pasākumu organizēšanu un apģērbu ražošanu, bet 2013. gadā – ar pārtikas pārstrādi.

Inita Krivašonoka, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Diemžēl šogad kvalitatīvu projektu pārtikas pārstrādē bija ļoti maz, par ko esam pat nedaudz vīlušies. Visos reģionos dominē nelauksaimnieciskā ražošana. Savukārt patīkamus mirkļus šoreiz sagādāja jauniešu atraisītība un pārliecība par sevi – reti kurš projektu prezentēja, vienkārši nolasot pieteikumā rakstīto. Jaunieši brīvi un ar aizrautību stāstīja par savu ieceri un idejām to realizēšanai.”

Piebildīsim, ka reģionālās komisijas sastāvā bija pārstāvji no visiem 26 LLKC birojiem, savukārt Valsts komisijā darbosies LLKC centra eksperti – Inita Krivašonoka, Ekonomikas nodaļas pārstāvji Linda Siliņa un Raivis Andersons, kā arī LLKC finansists Dzintars Vaivods. Ārējie eksperti iesaistīsies novembrī un vērtēs izvēlētos 11 labākos jauniešu projektus. Pašlaik zināms, ka starp tiem būs DNB bankas un Jauno Zemnieku kluba (JZK) pārstāvis.

Projektu aizstāvēšana Valsts komisijā notiks 26.novembrī, savukārt 4.decembrī būs svinīgā apbalvošana.

Reģionālajā konkursā uzvarējušo jauniešu vārdi un iesniegtie projekti pieejami šeit.  

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)

x

Paroles atgadināšana