Citas ziņas sadaļā

Kādi maksājumi un aptuveni kādos apjomos ir paredzami?

• Kāda ir pieteikšanās aktivitāte un pirmā mēneša rezultāti LAP pasākumam “Lauku saimniecību modernizācija” (kopā, t.sk. LAD reģionālajām pārvaldēm un lauksaimnieku kooperatīvo sabiedrību grupā)?

Vairāki jautājumi par projektiem

Vairāki jautājumi par akcīzes atmaksu

Vai ir noadministrēti visi agrovides maksājumi? Un kādi ir bijuši būtiskākie pārkāpumi?

Vai atbalsta izmaksu termiņi ir stingri reglamentēti? Vai ir aizliegumi sākt maksājumus ātrāk par kādu noteiktu termiņu?

Kādu platību pļavu un ganību 2009. gadā bija pieteikuši atbalsta maksājumu pretendenti, kuru īpašumā nav mājlopu, vai kuriem nebija atbilstošais lopu skaits (0,2 liellopu vienības uz hektāru pļavu un ganību)?

Publiski izskanējis, ka ES izteikusi iebildumus par Daļēji naturālo saimniecību pasākuma un apgūto resursu lietderību. Kāda ir LAD plānotā reakcija uz šiem komentāriem? Vai var tikt piemērotas arī kādas sankcijas par šī pasākuma realizāciju?

Ir saimniecības ar simtiem cūku, kas nav reģistrētas Lauksaimniecības datu centrā, līdz ar to netiek ievērota neviena prasība, netiek maksāti nodokļi, un gaļa tiek tirgota „melnajā tirgū”, nezinot pat, kāda tai kvalitāte.

Vai PVD atbalstītu grozījumus likumdošanā, kas svītrotu prasību zemniekam obligāti sadarboties ar kautuvi, jo tirgū ir vetārsts, kas ievesto gaļu pārbauda? Turklāt pašreiz daudzos rajonos kautuves tiek likvidētas. Lopus varētu kaut saimniecībā, atbilstošās telpās, kas reģistrētas PVD kā mazjaudīgas kautuves ar atvieglotiem nosacījumiem. Cik pamatota ir šī prasība? Cik saslimšanas gadījumi bijuši pēdējos piecos gados?

Jautājiet! - Atbildēsim....

Ja valstij nav naudas, lai segtu GSE izmeklējumus, un tas paliek kautuvju ziņā, saprotams, ka šos izmeklējumus apmaksās zemnieks. Vai, ņemot vērā mūsu ekonomisko situāciju, un to, ka Latvijā pozitīvu GSE nav bijis, šos izmeklējumus veseliem kautiem dzīvniekiem varētu neveikt? ZM solīja rast 30% valsts atbalstu šo analīžu veikšanai. Vai PVD ir zināms, kā risinās šis jautājums?

Krista Garkalne, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP)
28.10.2009

Eiropas likumdošana (Regula 999/2001) noteic, ka dalībvalsts var atvieglot GSE monitoringa prasības pēc tam, kad valstī izmeklējumi pilnā apjomā veikti 6 gadus. Latvijai 6 gadu periods beigsies 2010. gada 1. maijā, kad PVD sagatavos Eiropas Komisijai dosjē par 2004.-2010. gada monitoringa rezultātiem, kas vēlāk tiks iesniegti izvērtēšanai Eiropas pārtikas drošības iestādē (EFSA). Atvieglotas GSE monitoringa prasības nozīmē kautuvēs kauto dzīvnieku izmeklēšanu no 48 mēnešu vecuma (šobrīd veselos izmeklējam no 30 mēn. vecuma, piespiedu kautos - no 24 mēn.). Izvērtējot iepriekšējos 2 gados uz GSE izmeklēto dzīvnieku vecumus, Latvijā atvieglotā monitoringa ieviešana izmeklējumu skaitu gadā samazinātu par 18-20%.

Neveicot GSE izmeklējumus, Latvija zaudē tai piešķirto kontrolēta riska kategoriju, kam seko tirdzniecības ierobežojumi.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP)

x

Paroles atgadināšana