Citas ziņas sadaļā

Kādi maksājumi un aptuveni kādos apjomos ir paredzami?

• Kāda ir pieteikšanās aktivitāte un pirmā mēneša rezultāti LAP pasākumam “Lauku saimniecību modernizācija” (kopā, t.sk. LAD reģionālajām pārvaldēm un lauksaimnieku kooperatīvo sabiedrību grupā)?

Vairāki jautājumi par projektiem

Vairāki jautājumi par akcīzes atmaksu

Vai ir noadministrēti visi agrovides maksājumi? Un kādi ir bijuši būtiskākie pārkāpumi?

Vai atbalsta izmaksu termiņi ir stingri reglamentēti? Vai ir aizliegumi sākt maksājumus ātrāk par kādu noteiktu termiņu?

Kādu platību pļavu un ganību 2009. gadā bija pieteikuši atbalsta maksājumu pretendenti, kuru īpašumā nav mājlopu, vai kuriem nebija atbilstošais lopu skaits (0,2 liellopu vienības uz hektāru pļavu un ganību)?

Publiski izskanējis, ka ES izteikusi iebildumus par Daļēji naturālo saimniecību pasākuma un apgūto resursu lietderību. Kāda ir LAD plānotā reakcija uz šiem komentāriem? Vai var tikt piemērotas arī kādas sankcijas par šī pasākuma realizāciju?

Ir saimniecības ar simtiem cūku, kas nav reģistrētas Lauksaimniecības datu centrā, līdz ar to netiek ievērota neviena prasība, netiek maksāti nodokļi, un gaļa tiek tirgota „melnajā tirgū”, nezinot pat, kāda tai kvalitāte.

Vai PVD atbalstītu grozījumus likumdošanā, kas svītrotu prasību zemniekam obligāti sadarboties ar kautuvi, jo tirgū ir vetārsts, kas ievesto gaļu pārbauda? Turklāt pašreiz daudzos rajonos kautuves tiek likvidētas. Lopus varētu kaut saimniecībā, atbilstošās telpās, kas reģistrētas PVD kā mazjaudīgas kautuves ar atvieglotiem nosacījumiem. Cik pamatota ir šī prasība? Cik saslimšanas gadījumi bijuši pēdējos piecos gados?

Jautājiet! - Atbildēsim....

Vai ir atļauts realizēt lopbarību ar ĢMO sastāvdaļām vairāk nekā 0,9%, ja barība ražota, piemēram, 2009. gada maijā? Kādam jābūt šādas lopbarības (graudu maisījumi, lopbarības milti u. tml.) marķējumam mazumtirdzniecībā? Vai šajā jomā ir notikušas pārbaudes, kādi ir to rezultāti?

Sarmīte Babāne, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP)
19.03.2010

Ja barība satur vairāk nekā 0,9% ĢMO, šai sastāvdaļai jābūt norādītai marķējumā. Pircējam ir jāskatās derīguma termiņš un jāpārliecinās, vai marķējumā ir norādes par ĢMO. Tāpat marķējumā jābūt skaidri pateiktam, kādu produktu barība satur (piemēram, ģenētiski modificēto kukurūzu).

Pārbaudīt atļautos ĢMO var: http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cf  

PVD, protams, ir veicis pārbaudes, ņemti arī paraugi. 2010. gadā tiks noņemti 4 paraugi. Viena parauga izmaksa - Ls 150.

Pagājušajā gadā reģistrēta viena neatbilstība - no Polijas ievesta barība, ko izmantoja bioloģiskajā saimniecībā. Taču bioloģiskajā saimniecībā izmantot ĢMO saturošu barību nedrīkst.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP)

x

Paroles atgadināšana